E-õpilaspilet

Merivälja Koolis on kasutusel Valnese poolt välja antavad e-õpilaspiletid, mille kohta saab lähemalt lugeda SIIT.
E-õpilaspileti korduv tellimine käib eKooli kaudu, juhend SIIN.
Kõige lihtsam on e-õpilaspileti jaoks kasutada ID-kaardil olevat pilti, mille alla laadimise juhend asub SIIN.
Fotod tuleb saata foto ‘ät’ meripohi.edu.ee (pildi pealkirjaks lapse isikukood, meilis tekstina lapse nimi ja klass).
Küsimuste korral kirjutage meripohi ‘ät’ meripohi.edu.ee (foto ‘ät’ meripohi.edu.ee aadress on vaid fotode vastuvõtmiseks ning seda pidevalt ei loeta).

E-õpilaspileti väljaandmise ja kasutamise kord

1. E-õpilaspilet on dokument, mis tõendab, et õpilane õpib Merivälja Koolis.
  2. E-õpilaspilet on isikustatud ja seda saab kasutada Tallinna ja Harjumaa ühistranspordis sõiduõiguse valideerimiseks ning on vajalik kooli sööklas.

E-õpilaspileti väljastamine ja registreerimine

1. E-õpilaspileti esmaseks väljastamiseks peab õpilane või lapsevanem saatma e-kirjaga aadressile foto@meripohi.edu.ee järgnevad andmed:
    a)      lapse ees- ja perekonnanimi, klassi number tähisena (nt. Kooli Õpilane, 1.A)
    b)      digitaalne dokumendifoto .jpg või .png failina, mille pealkiri on õpilase isikukood (nt. 39901010420.jpg või 39901010420.png) Dokumendifoto nõuetest saab lugeda SIIT.
  2. E-õpilaspilet väljastatakse õpilasele pärast õpilase arvamist Merivälja Kooli õpilaste nimekirja direktori käskkirja alusel. E-õpilaspileti kehtivusaeg on trükitud piletile.
  3. E-õpilaspiletite väljastamise üle peetakse arvestust õpilaspiletite registris.
  4. Esmase õpilaspileti väljastab kool õpilasele tasuta.

E-õpilaspileti korduv väljaandmine

1. E-õpilaspileti kadumisel, rikkumisel või purunemisel teavitab õpilane või lapsevanem esimesel võimalusel kooli sekretäri ja kaart suletakse.
  2. Uue kaardi tellimine käib läbi eKooli ja tellimisjuhendi leiab kooli kodulehelt, SIIT.

Õpilaspileti tagastamine

1. E-õpilaspilet kuulub Merivälja Koolile, kus see väljastatakse konkreetsele isikule, kelle andmed on trükitud kaardile. Kaardi edastamine kolmandatele isikutele on keelatud. Kaardi leidmise korral tuleb see tagastada Merivälja Koolile.
  2. Õpilase väljaarvamisel kooli õpilaste nimekirjast on õpilane või lapsevanem kohustatud tagastama e-õpilaspileti koolile.
  3. 9. klassi lõpetanute e-õpilaspiletid kehtivad piletile märgitud kehtivusaja lõpuni ning neid koolile tagastama ei pea.

Merivälja Kooli e-õpilaspileti väljaandmise ja kasutamise korra leiab ka .pdf failina SIIT.