Lõputunnistuse digitaalne tõend 30. juuni meripohi

Käesoleval õppeaastal saavad põhikooli ja gümnaasiumi lõpetajad lisaks traditsioonilisele pabertunnistusele ka lõputunnistuse digitaalse tõendi, mida saab vaadata ja alla laadida portaalis www.edu.ee. Tõendiga saab nii õpingute jätkamisel kui tööle siirdumisel tõendada põhi- ja keskhariduse omandamist.

Lõputunnistuse tõendi vaatamiseks ja allalaadimiseks tuleb:

• logida portaali www.edu.ee sisse ID-kaardi, Mobiil-ID, Smart-ID, pangalingi, Euroopa Liidu liikmesriigi ID või harID autentimiskeskkonna kaudu.
  • valida avanenud töölaua vaates sakk "Tunnistused".

Kasutajale kuvatakse talle välja antud lõputunnistuste nimekirja ning ta saab:

• avada lõputunnistuse vaatamiseks;
  • laadida lõputunnistuse failina Haridus- ja Teadusministeeriumi digitempliga alla;
  • anda teistele kasutajatele (näiteks kool, tööandja) ligipääsu oma lõputunnistuse andmetele;
  • hallata teistele kasutajatele antud ligipääse.

Lõputunnistuse tõendi vaatamiseks ja allalaadimiseks tuleb:

• valida avanenud töölaua vaates sakk "Tunnistused".

Kasutajale kuvatakse talle välja antud lõputunnistuste nimekirja ning ta saab:

• avada lõputunnistuse vaatamiseks;
  • hallata teistele kasutajatele antud ligipääse.