4. klasside õpilaste valmistatud pühadekaunistused ja pashad 05. aprill

Lihavõtted ehk munadepühad ehk paasapühad on selleks aastaks peetud.

Meie kooli 4. klasside õpilased valmistasid märtsikuu viimastel nädalatel käsitöötundides okstest pühadekaunistusi, millega ülestõusmispühadeks enda kodusid ehtida.

Kunstiõpetaja kõneles õpilastele eelnevalt palmipuudepühast ning lihavõttepühade tähendusest ja traditsioonidest. Seetõttu kasutasid õpilased ka töödes sümboleid, millest tundides oli juttu (kollane värv, liblikad, jänesed, tibud jmt).

Eelmise nädala iseseisev ülesanne oli õpilastel teha laupäeva õhtul valmis pasha, et see uhkelt kaunistatuna pühapäeval, 4. aprillil pidulaual perele serveerida.

Meil on hea meel, et õpilastele pakkusid käsitöötundide ülesanded rõõmu, kodud olid kevadiselt pühademeeleolus ning sai maiustada enda valmistatud pashaga!

Lihavõtted ehk munadepühad ehk paasapühad on selleks aastaks peetud.